Film przyciąganie – produkcja, którą można oglądać z zapartym tchem

Niekiedy już sam tytuł filmu budzi w nas dreszcz i niepohamowaną ciekawość. Jest on na tyle intrygujący i zagadkowy, że choćby dlatego chce się po niego sięgnąć.

Film przyciąganie – skąd pomysł na tytuł?

Nie trudno się tego domyślić. Skoro Ziemianie poniekąd od zawsze marzyli o kontakcie z obcymi, ściągając ich niemal myślami. Drugi bardziej prozaiczny powód dotyczy niejako pola grawitacyjnego Ziemi. Jest duża szansa, iż właśnie ono stało się powodem zmiany kursu statków. Jego siła odśrodkowa mogła zwabić kosmiczny, monstrualny statek na tereny naszej planety. Ile w tym prawdy, a ile domysłów i konfabulacji wiedzą tylko sami scenarzyści.

źródło zdjęcia plakatu Przyciąganie – strona film-miłość.pl

Na czym polega jego przesłanie?

I właśnie tutaj sami eksperci nie są zgodni. Jedni twierdzą im ma on silny podtekst polityczny i sympatyzuje z podbojami terytorialnymi Władimira Putin. Wspomniany prezydent Rosji jest przecież ulubieńcem reżysera filmu Przyciąganie. Drudzy widzą w nim jedynie wątki patriotyczne dotyczące obrony naszej planety przed agresorami. Jednak wszyscy zgodnie twierdzą, że ważniejsza od warstwy fabularnej jest jego widowiskowość.

W końcu brawurowe akcje podniebne z użyciem samolotów- szalone pościgi samochodowe, czy pełne zwrotów akcji sceny batalistyczne, to przeżycia nie do opisania- zwłaszcza dla miłośników kina science fiction. A to, że film jest trochę naiwny, nieusystematyzowany i nieco mało logiczny, w ogóle nie przeszkadza w jego obiorze. W końcu w gatunku filmów futurystycznych mnogość i intensywność wydarzeń góruje nad całą resztą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*