Film Niewinne – przejmujący dramat historyczny

Film online Niewinne w reżyserii Anne Fontaine nominowany był do wielu nagród filmowych i zdobył uznanie krytyków na całym świecie. Obok odtwórczyni głównej roli, Francuski  Lou de Laâge zagrała w nim czołówka najlepszych polskich aktorek. W rolę matki przełożonej zakonu wcieliła się Agata Kulesza, a role młodych polskich zakonnic m.in. Joanna Kulig, Agata Buzek i Katarzyna Dąbrowska.

Film ukazujący skomplikowane niuanse polskiej historii

Film „Niewinne” warto obejrzeć przede wszystkim dlatego, że doskonale ukazuje skomplikowane niuanse polskiej historii. Widz odkrywa wydarzenia z perspektywy francuskiej lekarki – młodej dziewczyny, w którą wcieliła się Lou de Laâge. Choć jest ona zaangażowana w prace humanitarne nie zna i nie rozumie polskiej historii. Sama się nie spodziewa, z jak tragicznymi wydarzeniami będzie musiała się zmierzyć.

Obraz totalitarnej instytucji

Obraz potwornej zbrodni – jaką był zbiorowy gwałt – w filmie łączy się z okrutnymi mechanizmami funkcjonowania totalitarnej instytucji, jaką stały się katolickie klasztory dla kobiet. W zamkniętym, hierarchicznym środowisku życie ludzkie okazuje mało istotne wobec surowych nakazów „moralnych”. Przedstawione wybory są bardzo trudne i niejednoznaczne, bohaterkom ciężko jest walczyć o swoje wartości. Film warto zobaczyć ze względu na doskonały scenariusz i idealnie odegrane role kobiece. Bardzo dobrze przygotowana scenografia i kostiumy powodują, że oglądając możemy przenieść się do dawnych czasów i poczuć ich atmosferę. Film jest bardzo klimatyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*