Niewiara w wiarę

Tak jak osobie wierzącej trudno pojąć, że ktoś w nic nie wierzy, tak ateista nie rozumie jak można wyznawać kult w byt, którego nie widać.

Film sprawa Chrystusa, nakręcony na podstawie bestsellerowej książki o tym samym tytule, opowiada historię rodziny, w której małżonkowie przedstawiają właśnie takie dwa różne poglądy w kwestiach wiary. Możesz go obejrzeć tutaj: https://film-milosc.pl/sprawa-chrystusa-film-online-recenzja/

Zdeklarowany ateista i wybitny dziennikarz śledczy Lee Strobel, laureat nagrody Pulitzera, zaniepokojony postawą bardzo religijnej żony postanawia przeprowadzić dochodzenie. Chce w nim udowodnić, że wiara w człowieka, który ponad dwa tysiące lat temu został zabity na krzyżu, a później zmartwychwstał dla zbawienia ludzkości jest mitem.

Wraz z bohaterem przechodzimy proces, w którym zatroskany mąż i ojciec, inteligentny reporter, prawnik i zdecydowany racjonalista próbuje obalić podstawy wielowiekowej religii chrześcijańskiej i udowodnić, że istnienie boga w postaci Jezusa jest niedorzecznością.

Dla tego celu robi swoje śledztwo, w którym rutynowo i bardzo profesjonalnie bada wszystkie wątki oraz znane świadectwa.

Sprawdza znane dowody i przeprowadza wywiady z naukowcami.

Niezwykłe wrażenie robi na nim historia całunu turyńskiego i jest jednym z najmocniejszych kontrargumentów dla jego agnostycznych teorii.

W tej wybitnej historii widzimy jak w zdecydowanej postawie światopoglądowej człowieka rodzi się niemoc w obliczu potęgi faktów, których nie można zignorować i ominąć. Nie pozostawiają one złudzeń i potwierdzają, że wiara nie wyklucza wiedzy, a wręcz jest jej uzupełnieniem i wzmocnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*